• Mozaika zo suchých jesenných plodov- súťaž

Šošovička, hrášok, fazuľa,
            kde ste boli tetka Zuzuľa?...

Jeseň je už v plnom prúde a postupne odkrýva svoju krásu v podobe pestrých farieb. Ponúka nám množstvo nádherných, farebných, ale aj chutných plodov. V celej svojej paráde ukazuje aj typické znaky charakteristické práve pre toto čarovné ročné obdobie - jeseň. K nim neodmysliteľne patria aj kratšie dni a dlhšie večery. A práve tieto nám ponúkajú väčší priestor na trávenie spoločného času s rodinou, ktorý môže byť spojený nielen s hrami, spoločnou komunikáciou, ale aj spoločnou tvorbou. Využite preto tento čas na spoločnú tvorbu, zapojte svoju kreativitu a vytvorte jedinečnú mozaiku zo suchých plodov jesene/môže to byť napríklad hrach, orechy, fazuľa, šošovica, žalude, gaštany, šišky, jadrá,.../. Je dôležité, aby ste vytvorenú mozaiku podlepili tak, aby bola pevná, dala sa oprieť alebo zavesiť.

3. 10. 2024

“Jazyk je cestnou mapou svojej kultúry. Vypovedá o tom, odkiaľ jej ľudia pochádzajú a kam smerujú.”

/Rita Mae Brown/

Aj tento školský rok sme našim žiakom, dňa 26.9. 2024, v rámci osláv Dňa jazykov pripravili množstvo aktivít, ktoré prebiehali nielen počas vyučovania, ale aj v poobedňajších hodinách. V rannej školskej relácii, ktorú si pripravili žiaci zo ŠP, odzneli veľmi podnetné a múdre myšlienky zamerané na potrebu učenia sa cudzích jazykov a  zároveň bola vyzdvihnutá dôležitosť podporovania jazykovej a kultúrnej rozmanitosti.

• Svetový deň mlieka na školách

Zdravé mliečko od kravičky,

pomáha nám na kostičky.

My aj zdravé zúbky máme,

lebo mlieko radi máme.

Aj tento školský rok, dňa 25. 9. 2024, sme si v našej škole pripomenuli Svetový deň mlieka na školách. Cieľom tohto dňa bolo zdôrazniť žiakom význam pravidelnej konzumácie mlieka. Pripomenúť im, že obsahuje nesmierne dôležité látky, ktoré sú významnou a nenahraditeľnou zložkou ľudskej potravy, že mlieko a jeho produkty sú najlepším zdrojom vápnika, potrebného pre zdravý rast zubov a kostí.

• Deň bez áut

2. 10. 2024

Auto nechaj bokom, do školy príď krokom.

Nádherné a veľmi výstižné heslo, ktoré symbolizuje svetovú iniciatívu s názvom - Deň bez áut. Tento deň pripadá na 22. septembra a je známy po celom svete. Jeho myšlienkou je nahradiť prepravu autom vlastnou chôdzou alebo bicyklom, a tak naplniť jeden zo základných cieľov tohto dňa, a to prispieť k zníženiu úniku škodlivých látok do ovzdušia a zároveň sa podieľať na ochrane životného prostredia. Keďže fyzická aktivita prospieva nášmu zdraviu, vlastnou chôdzou prispievame aj k zdravému životnému štýlu. Deň bez áut v škole je tiež jedinečnou príležitosťou, aby sme podporili u žiakov environmentálne a ekologické zmýšľanie vo vzťahu nielen k sebe, ale aj k našej planéte.

• Európsky týždeň športu

1. 10. 2024

Je dôležité inšpirovať ľudí, nech môžu byť úžasní v čomkoľvek, čo robia.

/ Kobe Bryant/

Cieľom Európskeho týždňa športu, ktorý sa každoročne koná v poslednom septembrovom týždni, je poukázať na dôležitosť športu a fyzickej aktivity naprieč celou Európou. Hlavnou témou tejto iniciatívy naďalej zostáva BeActive – úsilie, vlastná iniciatíva, ktorá má nabádať jednotlivcov, ale aj celé kolektívy k pohybovej aktivite a zdravému životnému štýlu počas celého roka.

Piatok 4. 10. 2024